Przejdź do treści

TOP3 filmy i seriale, które widziałem w styczniu.

Styczeń dla wielu z nas jest dość mało emocjonujący. Przeżyliśmy już wszysktie podniecenia, jakie wynikły ze świąt. W kalendarzu na próżno możemy szukać kolejnej okazji do świętowania, więc idealnym pomysłem będzie wejście w świat filmów i seriali. Przedstawiam wam moje TOP3 na styczeń.

Black Mirror: Bandersnatch

Nowy pomysł Netflixa. Całkowicie inne spojrzenie na kinematografię. W tym odcinku Black Mirror sami decydujemy, co zrobi bohater. Co jakiś czas w filmie pojawia nam się okno wyboru. Osobiśćie przebrnąłem przez 8 zakończeń. Nie mam pojęcia, ile ich jeszcze zostało. W serialu da się zauważyć jedną prawidłowość, wszystkie decyzje typu „Jakie płatki wybierasz?” można w prosty sposób cofnąć, ale jeżeli zdecyduejmy się kogoś zabić… nie cofniemy tego.

Zwiastun Black Mirror: Bandersnatch

Nawet jeżeli nie spodoba się wam fabuła, to warto obejrzeć nowość w świecie kinematografii. Niedługo wszystkie produkcje mogą tak wyglądać.

Slumdog. Milioner z ulicy

Dość stary film, choć wydaję mi się, że 2008 rok był niedawno, to minęło od niego już 11 lat. Slumdog to film, który od razu złapał mnie za serce. Na początku filmu niezbyt dużo wiemy o toczącej się akcji, zaczyna się on dosyć tajemiczo, jednak z czasem dużo się wyjaśnia. Jamal (główny bohater) bierze udział w hinduskiej wersji Milionerów. Pochodzi on ze slamsów, więc jak dostał się do tak prestiżowego programu? Tę odpowiedź poznamy w filmie, ale czy wygrał? Tytuł już może dużo sugerować. Nie chcę zdradzać, więcej spojlerów, więc już uciekamy od tematu fabuły. Dlaczego warto go obejrzeć? Ponieważ obenie na nowo rośnie popularność Milionerów w telewizji. Slumdog rzuci nam inne spojrzenie na cały ten program.

Zwiastun: Slumdog. Milioner z ulicy.

Suits

Piękne kobiety, które nigdy nie męczą się chodzeniem w szpilkach. Idealne garnitury od Versace, Toma Forda. Samochody i alkohole, które występują tylko w kilku butelkach na świecie i ogromne korporacje, które mają swoje siedziby w ogromnych wieżowcach. Tak w kilku zdaniach można opisać amerykański serial Suits. Jest to serial o Mike’u i Harvey.u Spectrze. Oboje są prawnikami, chociaż ten jeden nie do końca. Prawdopodobnie nikt mu nie powiedział, że aby mógł być prawnikiem, musi skończyć studia…
W serialu widzimy wiele batalii sądowych, ale też w bardzo przyjemny sposób ukazuje on naszych bohaterów, np. sekretarkę Donę, która wie wszystko!
Dzięki temu możemy utożsamiać się z bohaterami, nie negować ich do końca za złe(?) decyzje.

Zwiastun: W garniturach

Mam nadzieję, że moje wybory się wam spodobały. Jeżeli macie zamiar lub kiedyś oglądaliście coś z wyżej wymienionej listy, dajcie znać w komentarzu! 🙂