Skip to content

Jak skutecznie realizować swoje cele – wpis gościnny autora bloga „Przygotuj się na start”

Według mnie problem z niezrealizowanymi postanowieniami i obowiązkami jest taki, że zwyczajnie łatwiej jest coś wymyślić, trudniej za to zabrać. Nawet jeżeli coś jest naszą pasją, mamy ambicje to wykonać, najtrudniej jest tak naprawdę zacząć.Jeżeli chcesz aby się to zmieniło, zostań do końca. Tym razem pomogę Ci nakręcić się na przełamanie swoich blokad.

Przekonaj się, że chcesz.

Prawie każdy trener coachingu buduje naszą motywację. Wmawia jak się dla nas to opłaca, co to zmieni i nie wymienia żadnych wad. O to właśnie w tym chodzi. Patrzeć na sprawę optymistycznie. Przecież nie jesteś pesymistą, prawda?

Skupiaj się na istotnych celach

Jeżeli cały czas coś odkładasz, stwórz listę z postanowieniami na inny czas. Jeżeli niestety okaże się, że na niej jest więcej niż na tej do zrealizowania w najbliższym czasie, świadczy tylko o tym, że ktoś kto nawet jest od Ciebie słabszy, da radę dużo lepiej. Nie odkładaj na później.

Spełniaj oczekiwania swoje nie otoczenia

Spora część w naszym otoczeniu uważa się za najmądrzejszych. Wiedzą lepiej co lubimy, kogo mamy kochać i co jest dla nas dobrze. Fakt, czasem popełniamy błędy i chwała dla tych co nie obawiają się nam ich wytknąć. Jednak jeżeli masz marzenie, dążysz do czegoś, przemyślaj co mówią, ale podejmuj swoje decyzje, aby nigdy nikomu nie zarzucać swojego niepowodzenia. Poza tym bardziej będzie Cię cieszyć coś co Ty chcesz, a nie ktoś kto nawet na tym specjalnie nie skorzysta.

Wypisz powody dla których warto!

Nie zastanawiaj się nad wadami i ewentualnymi niepowodzeniami. Codziennie spoglądaj na sporządzoną listę z zaletami swojego wkładu i przede wszystkim efektu końcowego. Powtarzaj sobie ,,uda się, dzisiaj zrobię więcej niż wczoraj, a jeśli nawet nie to będę bliżej celu niż dalej”!

Poddawanie się jest najczęstszym błędem

Ile razy demotywujesz się nie widząc efektów swojej pracy nad sobą czy czymś w co wkładasz swój czas? Jest coś czego nie zauważasz! Za każdym niepowodzeniem uczysz się czegoś nowego. Wiele razy montowałem wideo, wiele razy mi nie wychodziło. Teraz czasem nawet jak coś nie wyjdzie to dobrze, bo okazuje się dużo oryginalniejsze niż miałem zaplanowane.

Można się nie wysilać w swoim życiu

Ale czy chcemy przejść przez nie tak banalnie?

– Patryk Tarachoń

  Dążenie do mety nie polega na tym aby w jednej chwili pić wodę, biec, zmieniać muzykę która nas nakręca czy w tym samym czasie dzwonić do rodziny chwaląc się jak blisko jest się podium. Tak samo z innymi kierunkami. Skup się na tym co jest kluczowe i najważniejsze w danym momencie.

Patryk Tarachoń

Autor bloga Przygotuj się na Start! Pisze z zakresu rozwoju osobistego, motywacji, coachingu i lifestyle. Redaktor w portalu MojaMatura.pl. Z jego publikacji można dowiedzieć się również jak prowadzić blog.

Blog: Przygotuj się na Start

 

 • Dzięki za współpracę. Miło było Cię poznać i mam podejrzewam, że na jednym artykule się nie skończy. Trzymam kciuki za Ciebie, świetny blog. Pozdrawiam! 🙂

  • Również dziękuje za taki świetny tekst! Nie wyobrażam sobie zakończenia naszej współpracy na jednym artykule. Również życzę sukcesów i jeszcze raz dziękuje :D!

 • Dominika Rębas

  Super motywujący wpis ! Pozdrawiam 🙂 oby tak dalej 🙂 aż miło sie czyta 🙂

 • Natalia Raszkiewicz

  Ale mega motywujący post! Coś co kocham i uwielbiam czytać gdy trochę zaczyna mi brakować motywacji 🙂 Pozdrawiam!

 • Keeganab

  Dałeś Ci dużo motywacji tym wpisem. Aż chce się wyjść z domu i podbić świat. Dziękuję!

 • Keeganab

  Dałeś mi dużo motywacji tym wpisem! Aż chce się wyjść z domu i podbić świat! Dziękuję 🙂

 • Milena Jeziorowska

  Wpis daje dużo do myślenia! Uwielbiam czytać takie wpisy!