Skip to content

Jak zrobić własny geofilters – SNAPCHAT

Napisanie wstępu było dla mnie dość ciężkie. Najpierw napisałem całą instrukcję, a dopiero wziąłem się za tą część, długo zastanawiałem się co tu napisać, w końcu wszystko o Snapchacie napisałem w poście Moje ulubione profile na Snapchat #1. Wymyśliłem! Odpowiem na kilka podstawowych pytań.

FAQ

 • Co to są geofiltry na Snapie?
  – Są to nakładki na zdjęcia, które pojawiają się w określonych lokalizacjach. Mogą przybierać różne formy, obrazków, napisów i dzieł sztuki.
 • Kto robi geofitry na Snapa?
  – Ja, ty, twoi znajomi. Snapchat pozwala robić swoje geofilry wszystkim użytkownikom. Twoje miasto lub prowincja go jeszcze nie posiada? Na co czekasz? Bierz się do roboty
 • Czy mogę mieć geofiltr na własnym domu/lokalu?
  – Jest opcja, aby zrobić na Snapchacie geofiltr na jakieś specjalne wydarzenie, będzie on dostępny w wybranych ramach czasowych i w wybranym miejscu. Jednak za takie wydarzenie musimy zapłacić i opcja ta nie jest dostępna jeszcze w Polsce.

  Przykładowe Geofiltry na Snapie.
  Przykładowe Geofiltry na Snapie.

Jak zrobić geofiltr?

 1. Musisz mieć swój projekt, bez tego nie ruszymy, najlepiej zaprojektować go sobie w notatniku.
 2. Następnie wchodzimy na stronę geofilters.snapchat.com i pobieramy szablon geofiltra.
 3. Otwieramy nasz program do edycji grafiki, ja używam Photoshopa, do wyboru jest mnóstwo, najpopularniejsze są jednak Gimp i Illustrator.
 4. Od tego momentu nie można dać jakiejś konkretnej instrukcji, po prostu musimy mieć w głowie projekt, który przeniesiemy do komputera.

  Poradnik obrazkowy ze strony Snapchat.com
  Poradnik obrazkowy ze strony Snapchat.com
 5. Pamiętajmy, że Snapchat akceptuje tylko oryginalne pomysły, nie warto niczego kopiować z internetu, ponieważ i tak Snap to odrzuci.
 6. Gdy nasz projekt będzie już gotowy, wchodzimy na www.snapchat.com, wpisujemy wszystkie potrzebne dane (Imię, nazwisko, mail, dlaczego to my powinniśmy tworzyć geofiltry i ewentualnie informacje dodatkowe).
 7. Klikamy wyślij i wszystko gotowe.
 8. Po około tygodniu przyjdzie wam odpowiedź na maila. Jeżeli robiliście jakieś prace, pochwalcie się w komentarzach.

Mam nadzieję, że ktoś z czytających stworzy swoje Snapchatowe arcydzieło, bardzo chciałbym zobaczyć efekty waszej pracy. Jeżeli czegoś jeszcze nie wiecie, czegoś wam zabrakło, to śmiało odzywajcie się do mnie w komentarzach, lub social-mediach.


Chcesz widzieć więcej poradników? Zaobserwuj mnie w moich social-mediach widocznych na górze strony.


 „How Long Will I Love You” – Ellie Gouldnig

 • Damian W

  Wow. Nigdy nie wiedziałem że taki zwykły zjadacz chleba może zrobić geofiltr. Może kiedyś pomyślę nad zrobieniem dla mojego miasta bo aktualnie są nieestetyczne.

  http://tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  • Cieszę się, że chcesz coś takiego robić :). Koniecznie pochwal mi się później w wiadomości prywatnej na fb.