Skip to content

Filmy i seriale, które musisz zobaczyć! – 1/3 #wrzesien2017

Właśnie mija nam ostatni dzień wakacji, a więc wypadałoby go jakoś podsumować. W te wakacje obejrzałem naprawdę mnóstwo seriali i filmów, postanowiłem wybrać dla was piętnaście z nich i pięknie je tutaj opisać. Pierwsza część pojawiła się, jak widzicie trzeciego września. Każda następna pojawi się w niedzielę wieczorem, a ostatnim tygodniu września pojawi się bonusowy wpis wraz z konkursem, w którym będą świetne nagrody. See u!

  • Pierwsza część – 03.09 
  • Druga część – 10.09
  • Trzecia część – 17.09
  • Bonusowy wpis + KONKURS – 24.09

Santa Clarita Diet (2017) (PL) (Netflix)

Przeglądając w pewien wieczór Netflixa, trafiłem na komediowy serial z serii Original. Jak wiele osób wie, za komediami nie przepadam, więc odłożyłem ten serial na później i szukałem czegoś innego, gdy na nic ciekawego nie trafiłem, odpaliłem Santa Clarita Diet i była to NAJLEPSZA decyzja tego wieczoru. Produkcja ta składa się z dziesięciu, trzydziestominutowych odcinków. W Santa Clarita Diet poznajemy typową amerykańską rodzinę z jednym dzieckiem. Rodzice zajmują się sprzedażą nieruchomości, córka chodzi do high school… wiodą zwykłe, spokojne życie. Niestety pewnego dnia Sheila (główna bohaterka) zamienia się zombie, zaczyna zjadać przyjaciół, powoli się rozpada, ale próbuje wieść normalne życie wraz z rodziną. Serial ten należy teraz do czołówki moich ulubionych, jest dostępny na Netflixie, więc zdecydowanie polecam zobaczyć!

Artykuł osiemnasty (2016) (PL) (VIMEO)

Jest to polska produkcja poruszająca problem związków partnerskich w naszym kraju. Z pewnością nie jest to film dla wszystkich, ja przy oglądaniu tego dokumentu miałem w sobie wielkie poczucie porażki i niezadowolenia życiowego. Czułem się jak śmieć, który nic nie znaczy dla państwa. Artykuł osiemnasty pokazuje, jak brutalna jest polityka do spraw równości w Polsce. Koszt obejrzenia tego filmu to dziesięć złotych, ale gwarantuje wam, że wyraża on takie emocje, które pozwolą wam w pełni się mu oddać. Występuje tam pani Ewa Łętowska, była sędzia trybunału konstytucyjnego, potrafi ona przepięknym, prawnym językiem powiedzieć czym jest tak przez wielu omijana RÓWNOŚĆ. Nie wiem dlaczego, ale niektórzy się jej boją, próbują siłą pokazać, że są lepsi i nie dopuszczą do związków partnerskich. Wydaje mi się, że to przez to, iż boją się utraty swojej wyższości społecznej, klasy. Utracą jedyną rzecz, która pokazuje w naszym społeczeństwie, że są lepiej traktowani. Nie mogłem się pozbierać po tym dokumencie, zdecydowanie polecam go wam dzisiaj odpalić.

Aż do kości (2017) (PL) (Netflix)

Film, w którym na początku poznajemy szczęśliwą dziewczynę, chodzi do szkoły, ma przyjaciół i jeden element, który odróżnia ją od wszystkich. Choruje ona na anoreksje, jest w bardzo złym stanie zdrowotnym. Mieszka z ciotką, która nie radzi sobie z tą chorobą, po licznych wizytach w szpitalu, zostaje zapisana na niekonwencjonalną terapię do znanego lekarza. Przez cały film obserwujemy zmagania z tą chorobą, jej skutki i to jak wyniszcza naszą i naszych najbliższych psychikę. Osobiście znałem kilka osób, które były anorektykami. Trudno było mi do nich dotrzeć, ale wiem teraz, że da się z tego wyjść i że naprawdę to nie jest łatwa choroba, Materiał jest cały czas dostępny na Netflixie.

House of Cards (2013) (PL) (Netflix)

House of Cards to serial, bez którego nie wyobrażam sobie Netflixa. Chociaż na początku, gdy dopiero zaczynałem go oglądać, to przy połowie pierwszego odcinka zamknąłem laptopa, i o nim zapomniałem. Po sześciu miesiącach zobaczyłem jak na jego temat, wypowiada się Karolina Korwin-Piotrkowska i od tamtej pory jest on na szczycie mojej listy ulubionych seriali. W tej produkcji poznajemy historię Francisa Underwooda, który chciał zostać sekretarzem stanu. Niestety prezydent pominął jego kandydaturę, wtedy Frank postanowił się na nim zemścić. W kolejnych odcinkach i sezonach widzimy już jak małżeństwo Underwoodów, brutalnie wspina się po ścieżce kariery politycznej w Stanach. Wszystkie osoby, które są zainteresowane polityką, na pewno słyszały o tym serialu i mam nadzieję, że jeżeli jeszcze ktoś z was go nie widział, to nadrobicie zaległości na dniach. Serial został stworzony dzięki powieści Michaela Dobbsa i serialowi emitowanemu na BBC o tytule „Dom z kart”.

Gdzie jest mój agent? (2015) (PL) (Netflix)

Serial, który poznałem dopiero kilka dni temu, ukazuje on życie francuskich aktorów od zaplecza. W produkcji tej przenosimy się do Paryskiej firmy zrzeszającej agentów gwiazd. Każdy z nich ma pod sobą osiemdziesiąt aktorów, więc jak się domyślacie, zobaczymy tam pełno prześmiewczych scen z fochami gwiazd. Jest to bardzo krótki serial, który obecnie ma jeden sezon po sześć odcinków, które trwają 52 min. Lubię ten serial, ponieważ, jak wiecie, interesuje się życiem gwiazd, show-biznesem itp. Czekam z niecierpliwością na kolejne odsłony tej serii, uwiodła ona moje serce. Serial ten w oryginale pochodzi z Francji, jednak dzięki ukochanemu Netflixowi wszystko mamy przetłumaczone na język polski. Niestety nie znalazłem zwiastunu na Youtube, ponieważ nie jest to bardzo popularny serial, ale wstawiam wam zdjęcie z linkiem do zwiastunu na Netflixie.

Filmy i seriale, które musisz zobaczyć! 0 1/3 #Wrzesien2017 + Konkurs
Filmy i seriale, które musisz zobaczyć! 0 1/3 #Wrzesien2017 + Konkurs

To już wszystko w tym przeglądzie, mam nadzieje, że obejrzycie przynajmniej jeden z nich do następnego tygodnia. Jeżeli jakiś serial lub film wyjątkowo się wam spodobał, to zostawicie komentarz, udostępnijcie wpis itp. Będzie mi bardzo miło :D!

Znalezione obrazy dla zapytania the end gif

 

  • „Aż do kości” wygląda spoko, będę musiał sprawdzić!

    • Cieszę się, że ci się spodobało! Koniecznie daj znać po obejrzeniu 🙂