Przejdź do treści

co lubię w tym tygodniu // 01

Kultura jest czymś z czym każdy z nas spotyka się od dziecka. Jestem zdania, że powinniśmy się chociaż troszkę w niej orientować. W tym poście przedstawię wam sześć różnych wariantów tekstów kultury. Zapraszam!

Muzyka

W tym tygodniu przedstawię Wam utwór, który jest moim ostatnim odkryciem. Jako dziecko w Happy Meal’u dostałem jednorazowe radyjko z ta piosenką. Później długo jej szukałem, ale wpisywanie „majaaa hi, majaaa ha” w Google przynosiło marne efekty. Kiedy Spotify pokazało mi ja w polecanych utworach, moja miłość do tej piosenki urosła na nowo.

Radio - Happy Meal - McDonald
Opisane wyżej radyjka.

Serial

Długo się zastanawiałem, czy polecać Wam tutaj filmy, czy seriale. Seria nazywa się „Co lubię w tym tygodniu”, więc będę polecał to co akurat ogladąm. Obecnie jestem w trakcie oglądania drugiego sezonu Hannibala. Serial opowiada o seryjnym zabójcy i sprytniejszym (?) od niego detektywie. Charaktery i zachowania tych postaci są bardzo podobne, ale jedna z nich na kolację je kurczaka, a druga… człowieka.

Prasa i Ksiażki

Prasa to zdecydowanie mój ulubiony dział. Lubię czytać różnego rodzaju gazety. Ksiażki troszkę mniej, ale ostatnio jedna mnie zachwyciła. Moim kolejnym odkryciem tego tygodnia jest darmowy dostęp do Gazety Wyborczej dla ludzi, którzy nie ukonczyli 21 roku życia i jeszcze nie byli na wyborach, lub druga opcja dla studentów, którzy moga otrzymać abonament do niej zaledwie za 5 zł miesięcznie. 

Seria, która lubię w Wyborczej to 7 rzeczy, których nie wiedzieliśmy tydzien temu.”

Aplikacja

Dzisiaj, gdy przeglądałem AppStore natchnąłem się na bardzo obiecujacą aplikację. Mowa tutaj o EyeEm, która służy do dzielenia się swoimi zdjęciami. Przypomina Instagrama? Może trochę, ale jej główne założenie jest trochę inne. Głównie zdjęcia wstawiają tam profesjonalni fotografowie, którzy liczą na ich sprzedaż. Również możemy tam obserwować znajomych, ale też wstawiać swoje fotografie do ogólnodostępnego marketu.

AppStore

Sklep Play

Zapraszam do obserwowania mojego profilu, wkręciłem się!

Social-Media

Na koniec chciałem wam pokazać mój ulubiony profil na Instagramie. Przedstawia on wszelkiego rodzaju abstrakcje i po prostu dziwne, ale ciekawe rzeczy, ma ponad 731 tys. obserwujących. Zajrzyj warto!

Wyświetl ten post na Instagramie.

@slimesunday

Post udostępniony przez PLASTIK (@plastikmagazine)

Miłego dnia… a może wieczoru :)!